Aktivity

Na louce pod penzionem máme ohniště s posezením, kde můžete opékat nejrůznější dobroty a strávit příjemný večer. K dispozici je finská kota na grilování, velký gril s motorem nebo gril přímo na terase.

Přebytečné kalorie odbouráte nejlépe při pěší turistice nebo výletech do okolí na kole. Milovníci adrenalinu jistě ocení Lanový park v Libíně. Na podzim můžete vyrazit na houby, v zimě na běžky nebo na okolní sjezdovky.
Možnost je i lyžování v nedalekých německých a rakouských lyžařských střediscích. U nás se určitě nebudete nudit.

Máme pro vás několik typů na výlety a turistiku

Boubín a boubínské jezírko

Od penzionu půjdete po zelené značce k Idině pile, dále pak údolím Kaplického potoka k Boubínskému jezírku. Tady začíná naučná stezka, která vede nejkrásnějšími místy přírodní rezervace. Je zde množství informačních panelů, které vás upozorní na jednotlivé přírodní zajímavosti. Rezervace zde byla zřízena již roku 1858 na základě rozhodnutí Jana Adolfa Schwarzenberga. Je zde původní porost, ve kterém převažují hlavně smrky, jedle a buky. Roste zde mnoho stromů, starých několik set let, často velmi bizardních tvarů. Po prohlídce naučné stezky pokračujte po modré značce směrem k vrcholu Boubín. S nadmořskou výškou 1362m je Boubín pátým nejvyšším vrcholem české části Šumavy. Od listopadu 2004 je na jeho vrcholu nově obnovená, 21 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Je odtud překrásný výhled na celé panorama Šumavy (Libín, Kleť, Chlum, Plechý, Stožec, Třístoličník, Luzný a další. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy. Po dřevěném schodišti o 109 schodech se dostanete až na ochoz, umístěný v sedmém nadzemním podlaží. Podle podmínek stavebního povolení nesměla být použita při stavbě rozhledny žádná těžká technika a tak 60 tun stavebního materiálu bylo dopraveno na vrchol Boubína ručně, lanovkou nebo koňmi. Vrátit se můžete stejnou cestou, nebo pokračovat po modré směr Kubova Huť. Odtud pak vlakem do Zátoně. Je to náročnější trasa zhruba na 5 hodin.

Chalupská slať

Patří k nejvýznamnějším slatím na Šumavě. Jedná se o typické rozvodnicové rašeliniště v mělkém sedle. Vrstva rašeliny dosahuje až 8 metrů. Je zde také největší rašelinné jezírko. Z penzionu pojedete směrem na Horní Vltavici, odbočíte na Borovou Ladu. Kousek za Borovou Ladou je parkoviště. Na slati rostou především horské borovice,bříza trpasličí, mrazová forma smrku, vřes, borůvky a brusinky.

Webdesign: MartionDesign / kód: Jurkix

Realizace webu ve spolupráci s myComp